Syntezator jako instrument muzyczny

Syntezator jako instrument muzyczny

Muzyka to sztuka, która zawsze będzie umilać czas ludziom, jednocześnie pozwalając na moment zapomnienia. Tak jak w przypadku wszelkich innych dziedzin rozrywki, również na nią w pewnym stopniu oddziałała rozwijająca się technika.

Zaczęły powstawać zupełnie nowe, odmienne nurty, w tym również muzyka elektroniczna, tworząca często przy użyciu specjalnego syntezatora dźwięku. Syntezator to instrument muzyczny, który zaliczany jest do grupy elektrofonów elektronicznych.

Dźwięk zostaje w nim syntezowany w odpowiednio opracowanych układach elektronicznych za sprawą niezależnego modelowania kolejnych jego aspektów. Początki kariery syntezatora można łączyć z pracą „A Mathematical Theory of Music”, którą wydano w 1949 roku.

To właśnie ona stała się inspiracją dla Herberta Belara i Harry’ego Olsona, będących z zawodu inżynierami elektronikami, do zaprojektowania maszyny, zdolnej do generowania muzyki popularnej. Stawiali oni na hybrydę instrumentu elektronicznego oraz komputerowego kompozytora.

Niestety, nie udało się utworzyć wówczas w pełni sprawnego urządzenia, jednak wykorzystano go później do stworzenia pierwszego syntezatora. Warto wspomnieć również o syntezatorze, stworzonym przez firmę Siemens w 1959 roku.

Największym przełomem okazało się natomiast powstanie cyfrowego syntezatora, do którego z początku muzycy podchodzili dosyć nieufnie.

odszkodowanie dla represjonowanych
https://adwokatboleslawiec.pl