Drukowanie szkła
O drukowaniu w technologii 3D mówi się ostatnio bardzo wiele. Rewolucja w tej dziedzinie pozwoliła bowiem na stworzenie wielu wydruków, które przysłużyły się kinematografii czy medycynie. Technika jednak na tym nie poprzestała i wciąż idzie naprzód, dlatego też możliwe stało się drukowanie szkła.
Sukces ten zawdzięcza się naukowcom z MIT, pracującym w zespole Neri Oxmana i Petera Houka. To właśnie oni przygotowali maszynę, zdolną wytwarzać przedmioty z płynnego szkła. Komora, w jakiej mieści się roztopione szkło oraz dysza drukująca są przetrzymywane w wysokiej temperaturze (przedział 480-515˚C).
Drukarka ta jest połączona z piecem, który znajduje się w jej górnej części. Temperatura w nim podgrzewa się do temperatury 1000˚C. Następnie szkło, już po roztopieniu, zostaje przelane przez aluminiowo-cynkowo-krzemionkową dyszę, za pomocą której wytłacza się na platformę, natomiast tam, już po zastygnięciu, twardnieje.
Urządzenie wyposażone jest w trzy niezależne silniki korkowe. Jedna warstwa wydruku osiąga wysokość 4,5mm, natomiast szerokość – 7,95mm.
adwokat prawo karne warszawa
Polecane artykuły
Jak wybrać dobrą firmę transportową?
Niekiedy nie ma innej opcji jak skorzystanie z usług firmy transportowej. Brak odpowiedniego samochodu, przewóz mebli czy innych wartościowych rzeczy – w takiej sytuacji najlepszym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie zwrócenie się właśnie w kierunku firmy transportowej. Ta da na bowiem gwa
Hotel, hostel czy pensjonat? Gdzie rezerwować pobyt
Rynek noclegów mamy bogaty, co sprawia, że znacznie prościej jest nam wybrać coś odpowiedniego do potrzeb. Oczywiście jest to ogromny walor, aczkolwiek trzeba się nieco postarać. Sporym problemem, z jakim boryka się wielu podróżnych jest to, że jakość usług noclegowych znacznie odbiega od tego, cze